2016 rok - biało-niebieskie podsumowanie

Piłkarskie rozgrywki w naszej okolicy, przynajmniej te oficjalne, zakończyły się. Warto więc pokusić się o krótkie podsumowanie, gdyż rok 2016 w wykonaniu piłkarzy Beskidu Godziszka należał do udanych.

Pierwszy zespół rundę jesienną aktualnego sezonu zakończył na 11 pozycji. Po początkowych niepowodzeniach „biało-niebiescy” zaczęli punktować, kompletując w sumie 14 oczek. Na taki wynik złożyły się 4 zwycięstwa, 2 remisy i 7 porażek. Warto jednak zaznaczyć, że swego rodzaju (niechlubną) tradycją stały się słabsze mecze jesienne i dużo lepsze wiosenne. Weźmy choćby poprzedni sezon, w którym wiosną gracze Beskidu zdobyli 22 punkty i stając się rewelacją rozgrywek.

Chlubą naszego klubu są dwie sekcje młodzieżowe. Istnienie tych drużyn nie byłoby możliwe, gdyby nie zaangażowanie młodych chłopaków i ich rodziców. Starsza grupa - juniorów - występuje w bielskiej IV Lidze Okręgowej, grupie A1. Po 9 rozegranych meczach zajmuje – bezpieczne - 7 miejsce w tabeli. Warto zaznaczyć, że chłopcy rywalizują z nieco starszymi zawodnikami, co może zaowocować w kolejnych latach.

Najmłodsza grupa, trampkarzy radzi sobie zdecydowanie najlepiej. W swojej VI Lidze Okręgowej, grupie C1 zajmuje drugie miejsce, gromadząc 14 punktów po 9 meczach. Mecze tej drużyny należą zdecydowanie do najciekawszych. Brak w nich wyrachowania, przesadnej taktyki. Jest za to ogromna radość i wola walki, która przydałaby się niejednemu dorosłemu.

Beskid Godziszka to nie tylko piłkarze, bramki, punkty i mecze. Beskid to również kibice. A tych mamy naprawdę wielu. Niezależnie od kategorii wiekowej, klasy rywala czy pogody – stadion „Przy Brzózkach” tętni życiem. Kibice wspierają nasze drużyny zawsze. Od najmłodszych po tych najstarszych. Razem cieszymy się po wygranych, razem smucimy po porażkach. Razem też wspieramy ten klub. Chociażby organizując wraz z GOSiR coroczne pikniki piłkarskie, które na przełomie lipca i sierpnia gromadzą i cieszą lokalną społeczność.

Z tego miejsca pragniemy złożyć wszystkim Wam, kibicom, piłkarzom, działaczom i każdemu kto choć trochę wierzy w biało-niebieskich najserdeczniejsze życzenia. Niech nadchodzący rok będzie szczęśliwy. Niech przyniesie zdrowie i pomyślność. Pasmo sukcesów niech się zwiększą. I pamiętajcie, że ze wszystkich nieważnych rzeczy futbol jest zdecydowanie najważniejszą!