Początki

Przodkiem LZS – u był KS Invest Godziszka. Powstał w wyniku działań kilku zapalonych, godziszczańskich kopaczy, którzy z powodzeniem walczyli później na A – klasowych, bielskich boiskach. Jednak wszystko co dobre kiedyś się kończy. Po kilku latach KS Invest rozwiązano. Kibice, którzy chętnie spędzali niedzielne popołudnia na pobliskich stadionach nagle zostali „piłkarsko osieroceni”. Popyt na lokalny futbol rósł z dnia na dzień i ten fakt wykorzystali założyciele LZS „Beskid”. Stanisław Mynarski, Marek Laszczak, Stanisław Sowa, Grzegorz Porębski, Marceli Janica i kilku innych mieszkańców sołectwa zebrało się 19 lipca 2004 roku w sali OSP Godziszka by powołać do życia nowy klub. Zebrani mieli do rozwiązania kilka problemów. Po pierwsze nazwa klubu. Padało wiele propozycji, z których najrozsądniejsze okazały się dwie: Skalite Godziszka i Beskid Godziszka. Po burzliwej debacie wybrano drugą opcję. Kolejnym krokiem było powołanie zarządu stowarzyszenia. Po zgłoszeniu kilku kandydatur zgromadzeni na prezesa namaścili Stanisława Mynarskiego. Jego dom stał się pierwszą, i jak dotąd nie zmienioną siedzibą klubu. Ostatnią dyskusyjna sprawą było miejsce zgłoszenia klubu do rozgrywek. Wybrano Podokręg Żywiecki będący częścią składową Beskidzkiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Sportowe zmagania godziszczanie rozpoczęli w klasie „C”.

23 sierpnia 2004 roku, LZS „Beskid” Godziszka został wpisany do Rejestru Stowarzyszeń Kultury Fizycznej prowadzonego przez Starostę Bielskiego. Klub zarejestrowano pod numerem 37.

Początki działania piłkarskiej sekcji seniorów, a tylko taką posiada obecnie „Beskid”, nie były łatwe. Działaczom, trenerom i samym zawodnikom przyszło zmierzyć się z nie lada wyzwaniami. Działacze musieli pozyskać środki finansowe na funkcjonowanie drużyny. Część zarządu podjęła rozmowy z włodarzami Gminy Buczkowice, na temat boiska sportowego w Godziszce, a raczej jego braku. Trenerom przypadło inne zadanie. Z całej rzeszy chętnych do gry w „Beskidzie” trzeba było wyselekcjonować około 20 piłkarzy, którzy w krótkim czasie zdolni będą przygotować się do debiutanckiego sezonu.

Po ciężkich treningach, meczach kontrolnych drużyna w biało niebieskich barwach była gotowa do gry.

Rozgrywki

W pierwszym oficjalnym meczu, wygranym 4:2, LZS „Beskid” Godziszka zmierzył się z rezerwami LKS – u Radziechowy. Później rozegrano kolejne spotkania. Lepsze i gorsze. Ostatecznie w pierwszym sezonie godziszczańscy piłkarze ugrali sobie 7 miejsce w tabeli żywieckiej klasy „C”. Pierwszym poważnym sukcesem było wywalczenie przez LZS awansu do klasy „B”. Miało to miejsce w sezonie 2006/2007. Przygoda na B- klasowych murawach nie trwała jednak długo. Tylko rok. Rundę jesienną 2008/2009 Beskid rozpoczął ponownie w klasie „C”. Spadek na całe piłkarskie środowisko podziałał jak zimny prysznic. Zespół został znacząco wzmocniony i w cuglach wygrał najniższe hierarchią rozgrywki. W 20 meczach Godziszczanie odnieśli aż 18 zwycięstw, 1 remis i tylko raz schodzili z boiska pokonani. Z ogromną przewagą, aż 17 putnktów nad drugim w tabeli LKS Korbelów znów awansowali do „B” klasy.

Rok 2011 przyniósł znaczną zmianę w klubie. Żywiecką B klasę działacze postanowili zamienić na bielską. Sezon 2011/2012 przyniósł upragniony awans do Kl A. Mimo iż Beskid zajął drugie miejsce na koniec rozgrywek to dzięki zmianom organizacyjnym awansował o jeden poziom piłkarski w górę. W pierwszym A klasowym sezonie Biało niebiescy walczyli jak lwy do samego końca o utrzymanie. Koniec końców dzięki sprzyjającym okolicznościom Beskid zachował swoje miejsce wśród A klasowych ekip.

Teraźniejszość

W sezonie 2013/2014 Godziszczanie pod wodzą Bogdana Rozmusa wywalczyli 12 miejsce w ligowych rozgrywkach. Pozycja ta sprawiła iż Beskid w kolejnym sezonie będzie nadal walczył na A klasowych boiskach.

Przechodząc do zakładki Multimedia => Galeria znajdziecie kilka historycznych zdjęć.