Gębala rozstrzyga derby

Trzecie zwycięstwo z rzędu odnieśli podopieczni Bogdana Rozmusa. Tym razem pokonali w derbowym meczu Sokół Buczkowice - 1:2.

Mecz elektryzował wielu sympatyków futbolu w lokalnym wydaniu. Naprzeciw siebie stanęły drużyny z dwóch biegunów. Sokół rundę jesienną zakończył na trzeciej pozycji. Beskid był ostatni. Mecz miał więc - przynajmniej na papierze - zdecydowanego faworyta - gospodarzy. I to właśnie oni bardzo szybko objęli prowadzenie. Mateusza Dracha już w 3 minucie pokonał Maciej Kłusak. Cios może i był szybki i niespodziewany, ale nie zniszczył Godziszczan. Dwie minuty później sędzia odgwizdał rzut wolny, który na bramkę zamienił Darek Gębala. Nim radość po bramce minęła, biało-niebiescy prowadzili 1:2. W 8 minucie meczu Gębala ponownie perfekcyjnie wykonał rzut wolny. Od tego momentu gospodarze przez 80 minut nacierali na bramkę gości. Bezskutecznie. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie, a nasi gracze przywieźli z pobliskiego terenu cenne trzy oczka.

Po 16 kolejce spotkań Beskid zadomowił się na 10 miejscu w tabeli. Jednak pozostałe wyniki spotkań sprawiły, że nad ostatnim w tabeli - Orłem Kozy - Godziszczanie mają tylko trzy punkty przewagi. Walka o utrzymanie rozgorzała zatem na dobre.