21 kolejka spotkań okiem trenera

Trener pierwszej drużyny - Bogdan Rozmus - zapowiada 21 kolejkę spotkań w A klasie. Oto co powiedział portalowi www.sportowebeskidy.pl.

– Na fali jest zespół z Bestwinki, któremu wiedzie się wiosną naprawdę dobrze. Obstawiam, że Sokołowi Buczkowice, który jakoś otrząsnąć się nie może, nic nie da nawet atut własnego boiska. Goście powinni wygrać.

Remis z nami był dla Przełomu Kaniów, jak porażka. Zespół walczący o awans będzie chciał się zrehabilitować. Jeśli w Kaniowie rzeczywiście myślą poważnie o wygraniu ligi, to nie wyobrażam sobie kolejnych strat punktowych z niżej notowanym przeciwnikiem.

W starciu z Iskrą Rybarzowice piłkarze z Wilkowic pokazali, że są w stanie strzelać dużo goli. Choć ekipa Międzyrzecza na pewno powalczy, to jednak w mojej opinii punkty zostaną w Wilkowicach.

Zdecydowanym faworytem swojego meczu jest Zapora Wapienica. Tym bardziej, że zagra na własnym boisku z rywalem, który na wiosnę spisuje się słabo. Żadnej sensacji nie przewiduję, a raczej pewny sukces Zapory.

Pozytywnie zaskakuje mnie czechowicka „dwójka”. Sami nie daliśmy rady temu dobrze poukładanemu zespołowi. Mazańcowice to z kolei drużyna nieobliczalna. Gości stać na remis i taki wynik uważam za najbardziej prawdopodobny.

W Kobiernicach, jak czytałem w wywiadzie z trenerem Skórzakiem, chcą awansować. Dlatego z Groniem nie powinna mieć Soła większych trudności. Wiem, że rywal też ma o co walczyć. Zanosi się na ciekawy mecz walki, ale z rozstrzygnięciem korzystnym dla gospodarzy.

Nie mam zamiaru typować w naszym spotkaniu z Pionierem. Dla nas każdy punkt jest cenny i przybliża do utrzymania w A-klasie. Na własnym boisku potrafimy grać dobrze i zrobimy wszystko, by nie przegrać. Gramy nieźle, czytam opinie innych trenerów chwalących nas. Solidnie przepracowaliśmy zimę i pewnie nasza sytuacja byłaby jeszcze lepsza, gdyby nie kontuzje, z którymi kilku zawodników boryka się na wiosnę.

Program 21. kolejki:

16.05.2015 r. (sobota), g. 17:00
Sokół Buczkowice – KS Bestwinka
Zapora Wapienica – Iskra Rybarzowice
GLKS Wilkowice – KS Międzyrzecze
Beskid Godziszka – Pionier Pisarzowice
Orzeł Kozy – Przełom Kaniów

17.05.2015 r. (niedziela), g. 17:00
MRKS II Czechowice-Dziedzice – LKS Mazańcowice
Soła Kobiernice – Groń Bujaków

źródło: http://www.sportowebeskidy.pl/pilka-nozna/rozmus-kazdy-punkt-przybliza-do-utrzymania/