Spadkowicz na początek

Jaki będzie nowy sezon? Czy Beskid znów zagra dwie różne rundy? Pierwsze próby odpowiedzi będzie można podjąć już w sobotę, 15 sierpnia o 11:00. Do Godziszki zawita zespół Zapory Porąbka.

Mecz będzie historycznym, pierwszym starciem obu ekip. Faworytem - przynajmniej tym na papierze - będą goście. Jeszcze sezon temu piłkarze z Porąbki biegali po "okręgówkowych" murawach i do samego końca walczyli o ligowy byt. Niestety, po wielu, wielu latach w BLO, a wcześniej IV lidze, ten sezon Zapora spędzi w bielskiej klasie A. Jednego jednak należy być pewnym - nasz sobotni przeciwnik będzie walczył o powrót do wyższej klasy rozgrywkowej. O sile zespołu z Porąbki niech świadczą wyniki gier kontrolnych:

22 Lipca, Skawa Wadowice - Zapora Porąbka 0:0
Turniej:
Soła Kobiernice - Zapora Porąbka 1:0 (0:0)
Niwa Nowa Wieś - Zapora Porąbka 0:0
28 Lipca, Zapora Porąbka - Czarni Jaworze 2:0
11 Sierpnia, Zapora Porąbka - Hejnał Kęty 3:1

Biało-niebiescy stają więc przed ciężkim zadaniem. Futbol jednak rządzi się swoimi prawami i pozostaje nam wierzyć, że w sobotnie przedpołudnie Beskid "tanio skóry nie sprzeda".

Pozostałe mecze I kolejki bielskiej A klasy:

Beskid Godziszka
Zapora Porąbka