Czas na DERBY!

Czas na DERBY!

W sobotnie popołudnie Beskid Godziszka zawita na boisku w pobliskich Buczkowicach, gdzie zmierzy się w derbowym pojedynku z tamtejszym Sokołem. Mecz zapowiada się niezwykle emocjonująco.

Spotkania derbowe rządzą się swoimi prawami - ta stara piłkarska prawda może znaleźć boiskowe odzwierciedlenie w najbliższej kolejce bielskiej klasy „A”. Sąsiadujący ze sobą w tabeli: Sokół – 11 miejsce i 10 punktów, oraz Beskid – 12 miejsce i 7 punktów, znają się od lat. Nieraz przyszło im rywalizować w meczach o punkty, w turniejach czy w sparingach. W ligowych meczach Buczkowianie tryumfowali pięciokrotnie, Godziszczanie cztery razy wracali z tarczą. Cztery mecze zakończyły się podziałem punktów. W tej materii delikatnym faworytem wydają się być gospodarze najbliższego meczu.

Jesienne spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem Sokoła (4:0). Trzeba jednak uczciwie przyznać, że „z gry” biało-niebiescy nie zasłużyli na takie lanie. Sobotni bój będzie więc okazją do wyrównania rachunków. Tym bardziej, że podopieczni Mieczysława Moczka bardzo dobrze weszli w 2019 rok. Grają skuteczniej i co najważniejsze – zaczęli zwyciężać.

Sokół również wydaje się być zespołem, w którym zachodzą pozytywne zmiany. W ostatniej kolejce, w końcowych fragmentach dał sobie wyrwać punkty w Kobiernicach, gdzie przez jakiś czas nawet prowadził. Ostatecznie przegrał z Sołą 1:2. Jak poradzi sobie w derbowej potyczce?

Wszystkie znaki na niebie i na ziemi wskazują, że będzie to mecz walki, w którym to gospodarze są faworytem. Biało-niebiescy, pomimo osłabienia (Dariusz Gębala pauzuje za kartki) nie pozostają jednak bez szans.

Początek meczu w sobotę, 30 marca 2019 roku, na stadionie w Buczkowicach.

Mecze 15 kolejki bielskiej  klasy A

30.03.2019 r. (sobota), godzina 15:00


Soła Kobiernice - Zapora Wapienica
Sokół Buczkowice - Beskid Godziszka
Rotuz Bronów - Przełom Kaniów

31.03.2019 r. (niedziela), godzina 15:00


MRKS II Czechowice-Dziedzice - Sokół Hecznarowice (g. 13:00)
Żar Międzybrodzie Bialskie - KS Bystra
GLKS Wilkowice - KS Międzyrzecze

Powiązana galeria:
zamknij reklamę

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości